| DeathTheKid a întrebat:

Daca ii fac deparazitare externa cainelui se mai pun purici pe el? FUNDA PRNTRU RASPUNS

3 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Normal,deparazitarea e doar atunci cand are purici, si ei ti-l curata pe moment, indicat e o zgarda antipurici, sau numa daca nu il faci chel.Asa nu ar mai stai puricii pe el.

| Alexander21 a răspuns:

Nu il afecteaza zgarda de purici, e ca si o guma verde.Nu e problema pentru si el, si deparazitarea lunara...Nu iti recomand,prafurile alea ce le folosesc ei,e cam daunator pentru animal.Cel mai bine e dupa deparazitare, sa il speli regulat, o data la 3-4 zile, depinde de blana, daca e scurta poti si o data la 4-5 zile.Si nu il lasa pe langa alti caini, sau pisici.

| DeathTheKid explică:

Pai ma referam ca daca i-as face in fiecare luna s-ar mai pune purici pe el in intervalul de timp dintre deparazitari, ca ii cumpar si zgarda de purici, dar sa mai creasca putin