| anonim_4396 a întrebat:

acum ceva timp pisica mea a luat purici, imediat ce am aflat i-am cumpărat un sampon antipurici, am spalat-o de 3 ori (nu în aceeasi zi) m-am asigurat ca este șampon peste tot, majoritatea care îi vedeam erau morți, însă după ce se usucă și o controlez încă mai are și mulți, eu nu înțeleg ce sa fac? Sa o duc la un doctor veterinar? Greșesc când o spăl sau nu știu. Ar fi minunat dacă m-ați ajuta. (Are și zgarda antipurici dar văd ca e degeaba ). O seara buna

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Picaturi anti purici

| BroascaCuElice a răspuns:

Si probabil puricii au facut oua deci de aia pisica ta are din nou, sparge ouale de purici ( chestiile alea negre/rosii micute din blana)

| TwinDragons a răspuns:

Cel mai bine o duci la veterinar,daca ai grija in ce fel de circumstante ca sa nu umpli lumea din autobuz de purici laughing,ceva asemanator a avut si cainele meu si se pare ca acei purici si-au cam facut de cap in parul lui au iesit puradeii,asa ca tot-ul trebuie sa fie exterminat, iar veterinarul stie cum sa faca asta, daca incerci sa faci singura asta, poti reusi, dar in cazul tau nu prea pentru ca daca tot il speli cu aceste feluri de sampoane, pielea lui/ei poate sa sufere dupa asta happy

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic veterinar.El îți va spune ce e de făcut.

| MihaGeo a răspuns:

Dupa ce o speli, indicat ar fi sa nu o mai lasi in preajma altor animale de la care ar putea sa i-a purici. Sau poate nu este samponul bun.