| Laura164 a întrebat:

Hey,TPU!
Acum o luna pisicuta mea scumpa a murit.
Mi-a parut rau de ea,si ca sa nu-i mai simt lipsa,am luat alta.
Problema este ca pisica asta e foarte... lenesa!
Toata ziua doarme,mananca,si iar adoarme...
Nu sunt obisnuita cu o astfel de pisica,pisoiasul care a murit era perfect,dar asta e un cadavru ambulant!
Ce sa fac sa-l conving sa se joace,si sa stea la mine in brate?
Daca il deranjez din somn,urla pana il las in pace...sad
PS:Sa nu credeti ca e batran, are doar 7 luni, dar se comporta ca la 15 anihappy

Răspuns Câştigător
| SasukeTaka1000 a răspuns:

Te cred eu tot aveam unul la fel. Sa incerci de cateva ori sa nu il lasi in pace (ai grija sa nu te zgarie) chiar daca urla nu-l lasa in pace.
PS.:Chiar daca nu va vrea si nu te vei juca cu ea la sfarsit cand va muri iti va parea foarte rau (totusi un pic mai putin decat la celalal)
PS.: ADOR PISICILE.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Fa-i vaccinurile si deparazitarea si-si va reveni sigur.

| viotedy a răspuns:

Fiecare cu personalitatea lui.

| SANDRA25 a răspuns:

Nu te cunoase si poate sa ii lipseasca vechiul stapan intr-un cuvant este deprimata, trista, dai timp sa se obisniuasca cu vocea si mirosul tau nu fi suparat pe ea vorbestei frumos si iti va deveni cel mai bun prieten.

| Zeppelyn a răspuns:

Poate asa e comportamentul lui... poate, in timp, o sa se faca cum vrei tu dar numai cu multa munca din partea tahappy

| lumpy111 a răspuns:

Este lenesa? mai bine ia-ti alta pisica

| Calyste10 a răspuns:

Buna!
Cred ca pisica ta nu se poate obisnui cu noul stapan. In primul rand, ar trebui sa te joci cu ea, caci ea prin joaca isi elibereaza energiile negative, capata incredere in noua familie.
In al doilea rand, dupa joaca, felina ar trebui sa primeasca o recompensa(trebuie sa stii ca pisicile sunt foarte atrase de paie, obiecte din plastic).
PS. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy