| layla00 a întrebat:

Am o floare nolie, iar pisoiasul meu ii mananca din frunzite, pana acum nici floarea nici pisica nu au patit nimic, se va usca floarea, sau este toxica?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Matul are nevoie si de iarba. Vara rezolva problema cand mai iese pe afara, dar iarna trebuie sa i-o pui tu la dispozitie. Ar trebui sa fie si la pet-shop ecva recipiente in care sa cresti iarba pentru mat, dar este bun si un ghiveci, umpli jumate cu nisip si jumate cu pamant si semeni iarba in el. Cele mai multe plante de apartament sunt toxice si este bine ca sa nu-l lasi sa mance din astea.

| layla00 explică (pentru Zenithf):

Ok, am inteles ca are nevoie de iarba, acum iarba pe care o am la dispozitie sunt semintele de gazon, intrebarea e daca si gazonul il poate afecta?

| layla00 explică (pentru Zenithf):

Ok, am inteles ca are nevoie de iarba, dar acum singura iarba pe care o am la dispozitie sunt semintele de gazon, intrebarea este daca si gazonul il poate afecta, deoarece este gazon de alta origine, si ma gandeam ca depinde si asta.

| Zenithf a răspuns (pentru layla00):

Gazonul este iarba, sigur ca este bun. Orice graminee ar trebui sa fie buna: grau, pir, golomat, samd. laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile nu maninca ce este toxic. Dar au nevoie de iarba. Planta insa, fara frunze se va usca.

| Zenithf a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal cam asa este, oricum plantele acestea ar fi destul de rele la gust incat sa le respinga, dar mai bine sa fii precaut. Cele mai multe plante de apartament au substante toxice.