| MoMoScumpik a întrebat:

Hey TPU.Am o mare problema.Am avut o pisica din rasa comuna,iar ea tot nastea pui, iar ochii li se lipeau.Nu stiu cum sa explic,aveau ca un fel de puchini la ochi,iar din cauza lor li se lipeau ochii, iar dupa o vreme mureau.A mai nascut de vreo 3 ori, iar a patra oara a nascut 2 pisoi sanatosi.Acum fetita ei a nascut pentru prima data, dar si puii ei au aceleasi simptome.Imi puteti da niste detalii? Cum ar fi ce cauzeaza asta,ce tratament, etc?

5 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Dar de ce nu ii duci la un veterinar? pentru ca se pare ca e genetic si toti puii o sa aiba asta.

| Azµre a răspuns:

Pisicile se nasc cu ochii închişi, dacă tu pui mâna pe ei când sunt mici, mama îi va respinge şi nu le va mai da să mănânce... cam aşa se întamplă. Acum poate fi şi pisica mai ciudată... Orice este posibil.

| MoMoScumpik explică (pentru Azµre):

Stiu asta, dar ma refer dupa ce deschid ochii, si eu i-am vazut pe acestia dupa 2 saptamani de la nastere.deci nu poate fi asta cauza

| Azµre a răspuns (pentru MoMoScumpik):

S-ar putea să nu fie compatibilă cu masculul se întâmplă chiar dacă e o pisică normală, corcitură sau cum vrei să îi spui... Aşa am avut şi eu una şi toţi puii îi mureau la câteva zile, până a gasit o pisică de rasă.

| zăGhost a răspuns:

Eu cred ca-i normal.
Si pisica mea a facut 4 pui din care 2 aveau asa ceva. Dupa putin timp la unul i-a disparut definitiv, la celalalt ii tot aparea.
Daca nu le trece dupa o vreme, du-i la veterinar.