| lallalle a întrebat:

Am un bichon havanez [mascul] de 7 luni. Credeti ca e apt pentru monta? Mentionez ca mai am un catel [tot mascul] si bichonul se urca pe el ca pe o femelalaughing deci are "tentative".

3 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Au acest instinct sincer mi se pare prea mic, masculul poate fi dat la un an iar femela la 2 ani, sau la un an jumatate, succes!

| Ana22229 a răspuns:

Asa face si cateaua mea are 4 luni si se uraca pe alte calete da dreb sa stepti pana face 1 an si 2 luni asa se mai joaca ei. fundita

| Alex4322 a răspuns:

Nu este apt.Asteapta pana la 1 an. Daca il dai prea devreme face cancer.De unde esti? Eu am o catelusa pe care la anul vreau sa o dau la puisori.Sunt din Bucuresti.Jenny a mea e alba cu maro(maro aproape crem).As vrea un havanez deschis la culoare(alb, crem sau alb cu crem) sau negru cu alb.