| aℓèè a întrebat:

Am un catel Rottweiler care are 4 luni si astazi s-a jucat tatal meu cu el si i-a rupt un dinte...am vazut ca se misca.Stiti cumva daca ii va mai da altul sau o sa ramana fara?

Răspuns Câştigător
| Coman_Catalin_1998 a răspuns:

Nu e adevarat cam pe la 6 luni scapa de dinti de lapte deci in caz ca os a ii cada o sa ii creasca altul in loc. Nu te speria nu va avea probleme o sa ii apara alt dinte.

| aℓèè explică (pentru Coman_Catalin_1998):

Pai...m-ai linistit cat de cathappy Chiar intrasem in panicacrying! Multumesc mult!:*

5 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Daca e dinte de lapte teoretic ar trebui sa ii creasca altul, dar daca e rupt si nu a picat cu totul nu o sa ii mai creasca, ii va ramane acel ciot.Si catelei mele i-a picat un dinte cand eram mica, avea vreo 5 luni, iar intr-o seara ea dormea (era iarna si o tineam in casa ) si am gasit pe jos un dinte mare de-al ei si nu i-a mai crescut altul in acel loc asa ca nu stiu ce sa zic.Medicul a zis ca ar trebui sa ii creasca dar nu i-a mai crescut, e gingia goala acolo si nici macar nu stiu de ce i-a picat. Cred ca ei au doar anumiti dinti de lapte, restul sunt permanenti si nu se schimba.

| aℓèè explică (pentru Andr3):

Multumesc pentru raspunskiss

| MineIsLikeABridge a răspuns:

O sa ramana fara, caine / felinele / majoritatea mamiferelor sunt la fel

Răspuns utilizator avertizat