| eneandra77 a întrebat:

Am un catelus in varsta de aproximativ 8 luni. In ultimul timp nu mai mananca nimic, nu mai baga in seama pe nimeni (inainte era foarte vesel si jucaus). Imi fac griji deoarece a slabit foarte mult... Nu il tin legat, este liber intr-o curte mare. Astazi am gasit 2 capuse, una in zona pieptului si una in zona gatului, dar le-am scos si nu mai are nici urma de ele.
Ma puteti ajuta? Aveti idee ce a patit?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna.Eu zic ca de acum sa il lasi in casa.Sa ii cumperi ceva mancare pentru catei(bobite, hrana uscata, umeda)si sa ii cumperi un spray anti capuse si paduchi. Daca se simte tot la fel sa il duci la medic si sa ii dai vaccinuri.Mult succes!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Făi deparazitarea şi vaccinurile!

| Capsuinkaadulcicaa a răspuns:

Du-te la veterninar s-ar putea sa aiba jicodie sau viermisoricatelusul meu era sa moara din cauza astatrebuie facut de urgenta un tratametn ce va fi putin cam scumpicil insa. daca ti la catelusul tau eu zic sa-il faci.multa bafta