| andreyutzu4you a întrebat:

Buna seara, de acum 3-4 zile aproximativ mi-au aparut niste bubite in zona pieptului ca si cosurile,mici si rosii,nu ma mananca, nu ma dor, doar ca sunt multe si au un aspect destul de urat? Ce ar trebui sa cumpar de la farmacie? Multumesc anticipat si dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuei sa cumperi nimic de la farmacie, doar sa te spelid e 2-3 ori pe zi cu apa calda si sapun si sa porti numai maieuri si tricouri care sunt 100% bumbac (coton), fiindca materialele sintetice de imbracaminte, produc acea iritatie.

| DanielPH a răspuns:

Salut!
Sa nu fie de la caldura. Daca erau muscaturi sau intepaturi, te mancau. Daca era de la vreo alergie/intoxicatie, la fel.
Probabil sa-ti iei ceva hidratant, sa nu se mai irite pielea de la caldura.
Vezi ce zice farmacistul, va stii el ce sa-ti dea!