| Trandafirii a întrebat:

as vrea sa imi iau un caine de paza, Labrador e bun?

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Un maidanez turbat face treaba mai buna, e mai agresiv si sperie toti hotii. Cred ca pe labrador il rezolvi cu ciocolata.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Eu din cate stiu e cam prietenos de fel, dar foarte inteligent si frumos, pentru paza e bun un ciobanesc german, un amstaff sau rottweiler, un dog argentinian smug

| Mussette a răspuns:

Eu am avut un caine labrador. Daca il inveti sa fie agresiv, e bine. Desi e foarte prietenos. happy

| gingergirl1 a răspuns:

Mda,daca il dresezi sa fie "mai rau",e okwinking
Am avut un labrador la tara si sunt foarte, foarte inteligenti. In fiecare zi, cand ma duceam la scoala, venea dupa mine, pana la curtea scolii si se intorcea acasa. [toti cainii ma latrau pe strada laughing ]

| Andrada003 a răspuns:

Da,este.Acum,depinde si de preferinta.Cainii sunt diferiti, asa ca ar fi bine sa ti-l alegi pe cel care iti place si care este potrivit. Poti sa-ti iei chiar si un Collie.Depinde de felul lor de a fi(vioi, calmi, rai...)

| Dodgge a răspuns:

Labradorul nu este caine de paza

| generator3 a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=Cel+mai+bun+caine+de+paza