| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!

ce NU au voie sa manance hamsterii si papagalii?

funda!

5 răspunsuri:
| Ioanadulcik a răspuns:

Nu au voie mancare gatit doar fructe si legume crude..La papagali fructele si legumele terbuie bine curatete de coaja dar la hamsteri nu ..Hamsteri trebuie sa manance macar o data pe zi jumete de ou fiert :X

| adelutza2000 a răspuns:

Hamsterii nu au voie sa manance dulciuri, paine (pentru ca contine sare) si trebuie evitat sa manance scame si fire par. Eu la papagalul meu i-am dat doar mancare speciala, de altceva nu am auzit.

| madalinutza1876 a răspuns:

Buna, pai la papagali nu au voie, lucruri sarate in special dar nici manacre foerte dulce...cel mai bine mancarea din magazin...la hamsteri nu prea stiu dar sper ca raspunsul meu sa te ajute

| deea_8087 a răspuns:

Mancare :*

| AndraaP a răspuns (pentru deea_8087):

Am spus ce NU ai voie sa manance :*