| westie21 a întrebat:

cine stie cat costa o sterilizare la caini?

6 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Depine de cabinet, oraș, talia câinelui chiar și sexul.
De exemplu mie mi-a cerut pentru a steriliza o cățelușă 100 de lei, dar pentru căței era mai puțin. Unele cabinete nu fac diferențierea după sex ci după talie, la câinii mai mici costă mai puțin iar la alții mai mult.
Eu cel mai ieftin la mine în oraș am găsit la 100 de lei, pe net am găsit prin alte orașe și de la 50 de lei și prețurile ajung până la 200 de lei, chiar trebuie să cauți cu atenție dacă nu vrei să dai o grămadă de bani.

Dacă ți-am fost de ajutor vizitează pagina mea de facebook despre căței și dacă îți place te aștept cu un like: www.facebook.com/yodapuffy

| RedNose a răspuns:

In Bucuresti pentru sterilizarea unei pisici mi-a cerul 200lei la un cabinet, iar la altul 250lei. In Voluntari am gasit un medic care i-a facut operatia cu 150lei, acum depinde unde stai si de cabinet. Eu te sfatuiesc sa mergi sa intrebi la mai multe cabinete.
Uite aici am gasit un cabinet vet care apar si preturile:
http://www.cabinet-veterinar-sandyvet.ro/preturi/

| AtateaConditii a răspuns:

La motanul meu a cerut 100 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cabinet, varsta animalului si de preturile practicate.Pretul variaza intre 50 si 100 de lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un caine oricum la caini de talie mica costa vreo 54 de lei.La cainii de talie medie vreo 120 lei.Iar la un caine de talie mare vreo 160 lei.

| Butnariu_Ana-Maria_1982 a răspuns:

Depinde de tariful fiecarui medic veterinar eu am dat 70 ron dar in alta parte mi-au cerut si 100 si chiar 120 roni