| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cum se reproduc urmatoarele specii de pesti : Rodostomus, Ramirezi, Beta, Tetrazona, Scalari si Black Tetra. ( + cum se recunoaste femela si masculul ). Pentru cele mai detaliate raspunsuri si cele mai rapide funda!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am doar pui de tarlifes si de chitzobag.

| unnamedXXL a răspuns:

Pai oare cum se reproduc? facand dragoste nu? si + iti poti da seama care e femela si mascul pentru ca femela sta si masculul actioneazawinking laughing)

| BastardOfBodom a răspuns:

Hey, nu iti pot raspunde in totalitate la intrebare, dar cred ca-ti pot fi de folos.Acum depinde la ce te referi cand intrebi cum se reproduc, eu nu mi-am urmarit pestii sa vad cum se reproduc laughing. dar iti dai seama daca e vreo femela gestanta, de obicei e mai grasa, mai bombata in partea de jos a abdomenului. Anyway, la Beta e usor sa-ti dai seama, masculu Beta e foarte frumos cu un fel de voal in loc de aripioare, deobibei de culoare mov-albastruie ( dar sa stii ca sunt foarte agresivi si e ft posibil sa manance ceilalti pesti), iar femela beta e mica si nu foarte frumoasa.Iar scalarii nu prea se pot diferentia, deoarece ambele sexe au aceleasi marimi si de obicei inoata in tandem, mai ales daca sunt cupluwinking Sper ca iti sunt de ajutorwinking Funda >?

| TGeany a răspuns:

Ma refeream de ce conditii au nevoie ca sa se reproduca.Cum sa fie acvariul etc.