| Bogdan_9316 a întrebat:

Buna azi mia-m luat un hamster syrian (mascul), si mai am o femela tot syrian. Masculul e alb. Dar sunt acum in acvariu si de ce masculul e frica de femela. Daca il atingi fuge.

Vreau idei si raspunsuri rapide.
Funda!

5 răspunsuri:
| angelicsin a răspuns:

Lasa-i o perioada de acomodare totusi. mai ales daca femela este mai mare ca masculul

| On3St4r a răspuns:

Poate ca e mai timid. Timpul rezolva tot.happy

| AleeAleexandra a răspuns:

Probabil masculul e mai mic decat femela.S-au lasa-eu vreme sa se cunoasca. Daca incep sa se bata, muta femela in alta cusca timp de o saptamana si lasa masculul in acvariu. Dupa aia o sa se inteleaga mai bine.
Deoarece masculul e nou in culcus, ii este frica de alti hamsteri care sunt de mai mult timp stabiliti.

| Bubu_Bubulinutsa_1990 a răspuns:

Poate nu e obisnuit cu locu

| TreBor_Robert_1971 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie trebuie sa il iei incet in mana sa sa-l mangai pana se acomodeaza cu tine apoi cu femela