| justmegirl a întrebat:

cum as putea sa-mi conving parintii sa-mi iau un animal de companie

precizez ca stau la bloc si ai mei nu prea vor sa auda ...pe mama as mai putea s-o conving dar pe tata mai greusad
si ziua mea e in noiembrie si ma gandesc sa renunt la ziua mea si sa imi ia animal(Catel/pisica)as vrea

si as vrea un catel/pisica care sa nu-i cada parul si sa fie mai micuthappysi mai ieftin
apartamentu este mare deci nu e problema da vreau sfaturi cu ce rase ar merge si cum sai convinghappy

ty

Răspuns Câştigător
| ViseColoratee a răspuns:

Heyhappy Pai daca vrei ceva micut si care nu lasa par, iti poti lua un hamster. Sunt foarte dragalasi si foarte usor de ingrijit. Te poti ocupa si singura de elbig grin Eu mi-am cumparat mai demult un hamster cu 5 leilaughinglove struck

In legatura cu sfaturi pentru a-i convinge pe ai taibig grin :Am mai vazut situatii in care altii stateau nervosi si faceau pe suparatii pentru a-i convinge pe parinti, dar cred ca iti pierzi timpul asa. Parerea mea este ca ar trebui sa le promiti ca te vei ocupa singura de animalut si sa incepi sa iti faci curat in camera, sa iti speli farfuria sau tot felul de lucruri care sa arate ca esti responsabila. Daca iti doresti cu adevarat un animal de companie, nu te lasa batutawinking

Sper ca te-am ajutatlove strucktongue Succes!big grinhappyhappy

2 răspunsuri:
| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa le spui ca o sa ai grija de ei si daca ai orice animal de companie langa tine te maturizezi deoarece tu trebuie sa ai grija de el. Bafta! App de par pisica si catelul naparleste mereu. Eiii Bafta Justmegirlwinking

| Michaela89 a răspuns:

Cățel sau pisica nu exista fără par. Daca vrei neapărat iți poți lua un peruș-costa puțin, cel mult 50 lei. Uite aici câte ceva despre ei:
http://www.google.ro/......http?/url