| SnYcK3rS a întrebat:

daca ati locui la bloc ati creste un catel/pisica?

Da sau Nu, argumentati va rog!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un pisic mi-ar place sa am dar cand voi munci o sa fiu mult timp plecat de acasa si va muri animalul de foame asa ca nu-mi permit.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! am stat 18 ani la bloc, si am crescut un catel minunat, care astazi din pacate nu il mai am, un cretin a dat cu masina peste el, si acum suntem la casa si am 3 minuni de cainilove strucklove struck...

| Jane_6633 a răspuns:

Eu stau la bloc și am un motan. Parul face probleme doar dacă nu este periat zilnic dar în rest nu înțeleg de ce nu as putea sa cresc un animal. Chiar dacă se zice ca sunt chinuite, mai mult se chinuie în frig afara nemâncate decât stand în casa cu ieșiri regulate afara.

| nicolici a răspuns:

Din moment ce imi doresc un caine/ o pisica, nu conteaza daca stau la bloc sau la casa:X

| AndraaP a răspuns:

In primul rand depinde de care iti place mai mult. eu as alege cainele deoarece e mult mai afectuos, ascultator si devotat, pe cand felinele...hm. nu le poti ordona ce sa faca tot timpul happy in al doilea rand depinde de rasa cainelui; bishon sau yorkshire ar fi perfect pentru apartamenthappy nu necesita mult spatiu si se multumesc fara prea multe plimbari. e o responsabilitate mare, asa ca trebuie sa te gandesti bine daca ai timp pentru pet-ul tau, si daca esti in stare sa ii oferi tot ce are nevoie big grin.
Bafta happy

| ViezurE a răspuns:

Deja fac asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un bichon maltez, il ingrijesc si il tratez ca si pe copilul meu. Vorbesc cu el ca si cu un om.Nu am gasit in 4 ani, aproape, fire de par sau ceva anormal.Numai bine.

| Edynhooo a răspuns:

Da as creste un caine in casa pentru ca e ca si cum ar fi un prieten intotdeauna cu tinewinking Nu e chiar asa greu de intretinut: il duci afara la o plimbare de fiecare data cand are nevoie, ii dai de mancare, il speli! Nu sunt nu stiu ce lucruri complicate+ de toate astea fetelor le place un baiat care iubeste animalele:X Si eu am sa imi iau un caine...asta e parerea mea! MULTA BAFTA!