| anonim70 a întrebat:

Ce animal e mai potrivit sa imi iau daca stau la apartament la bloc? Pisica sau catel?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cățeluș. puppy dog eyes

| OldSoul a răspuns:

Pisica.
Cainele mai latra, mai trebuie plimbat, in schimb pisica isi vede de treaba, ce e drept mai lasa blana uneori, se mai urca pe unde poate si ea, dar daca nu lasi lucruri fragile pe unde are ea acces nu sunt probleme.

| Superior a răspuns:

Leu,daca ai si o vecina enervanta scapi si de ea cu ocazia asta, si cu banii dati pe Whiskas.

| ShaOfHatred a răspuns:

Un catel mic

| CdeMetal a răspuns:

Ambele sunt ok.
Vezi să fie de sex masculin, că sigur nu vrei să te trezești cu ciclul menstrual al pisicii/cațelei prin casă.

| AdmC a răspuns:

Pisica se descurca mai bine decat un catel cu limitarile unui apartament. Daca ar fi sa preferi un caine trebuie sa fie o rasa mica deoarece cu cat rasa e mai mare cu atat ii va fi mai greu intr-un spatiu limitat precum un apartament. Recomand pisica pentru apartament. Sunt iubitor de caini si de aceea nu as putea recomanda sa tii un caine la bloc...il chinui in opinia mea.