| PanaitAnaSofia a întrebat:

Hey TPU!
Deci motanul meu a dispărut de 4 zile.El mai ieșea pe stradă dar mereu noaptea venea adică niciodată nu a dormit pe stradă.Eu și mama l-am căutat ore întregi și prin cartier,și mai departe, dar nici urmă. Mama zice că probabil nu se mai întoarce.Era sterilizat,dacă ar avea vreo importanță.Si cand el pleca, mai mult de 5-6 case nu se îndepărta.Dar cineva mi-a zis că l-a văzut pe la Spitalul de Copii, la 5 străzi distanță.L-am cautat foarte mult pe acolo, dar nu era.Am pus și afișe.Am anunțat și pe Facebook.Dar a fost văzut la Spitalul de Copii acum 2 zile,acum nu l-a mai văzut nimeni.A scăpat pentru ca familia mea era plecată,iar el a rămas în casă, cu cealaltă pisica și foarte multă mâncare.Cand am ajuns acasa,cealaltă pisica era în curte, dar el nu.Se pare ca au iesit pe gheam(era oschilobatant)nu cred că așa se scrie.Credeti ca mai exista niste șanse să se întoarcă?

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ai aici un articol cu ce ai de facut. Trebuie sa te duci sa il cauti asa cum scrie in articol. Pe masura ce trece timpul sansele sunt mai mici.
http://zimmer-foundation.org/art/11.html
Cauta si la adapostul local de animale, poate l-a gasit cineva.

| Raducons a răspuns:

Se poate sa il fi prins un caine si l-a omorat, sunt slabe sanse sa se intoarca, Daca era frumos poate l-a luat cineva de pe strada sau de prin vecini asa am patit si eu dar nu s-a mai intors.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E posibil să se întoarcă, bineînțeles. Trebuie să ai răbdare.

| GabyT10 a răspuns:

Exista posibilitatea ca el sa se intoarca.In primul rand, faptul ca este castrat iti da garantia ca nu a fugit dupa o femela in calduri, deci nu va sta foarte mult plecat, nici nu va veni batut rau de alti masculi. Daca era bland cu persoanele straine, exista riscul ca cineva sa-l fi luat...nu vreau sa ma gandesc la ce este mai rau.Insista pe Facebook cu postarile,distribuie in grupuri de animalute pierdute/gasite, la fel si pe pagini (posteaza in cronologia lor, iti dau un exemplu-Animăluțe pierdute sau gasite, asa se numeste pagina). Daca postezi pe pagina de care ti-am spus, o sa te ajut si eu cu distribuiri in grupuri.Ma rog si sper sa-l gasesti.

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Pune si tu niste afise cu el prin cartier, poate il vede careva si ti-l aduce! Si pune anunt si tu pe Facebook, daca ai cont desigur!
In ultima perioada foarte multe anunturi pe Facebook cu animale care fug de acasa rolling on the floor sad ai si tu mai multa grija de motanul tau!