| Sebi3300 a întrebat:

îmi doresc sa fac un acvariu închis care sa se autosusțină, m-am uitat la diferite tutoriale pe YouTube și am văzut diferite modalități... dar eu vreau sa o fac pe gratis. Traiesc aproape de o gârlă și ma gândeam ca as putea procura solul și apa și poate niște alge de acolo, ma întrebam dacă ar merge nu neaparat pentru termen lung dar doar așa pentru câteva luni. Si dacă ar merge as dori sa se formeze și niște creaturi acolo dacă este posibil(fără sa adaug nimic) adică cum la țara apa dacă se lasă mult timp într-un loc devine stătută și produce mormoloci. Ma întrebam dacă se poate întâmpla ceva asemanator și in acvariul meu? Îmi pare rău pentru romanul meu, dar chiar doresc sa fac asta și doream să-mi pun la punct niște întrebări.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Apa nu produce singură vietăți, nici in acvariu nici in alta parte. Mormolocii apar din ouăle depuse de broaste, nu din apa chioară.