| Giulia943 a întrebat:

Bună ziua!
Eu am două țestoase Mississippi Map și îmi doresc să le schimb acvariul. Am făcut câteva căutări pentru a-l alege pe cel potrivit și am văzut că un om recomandă cutii de plastic colorate, astfel țestoasele nu se lovesc încercând să treacă prin pereții transpareți. Într-adevăr, am remarcat că țestoasele încearcă să facă asta.
Întrebarea mea este dacă este în regulă să folosesc un astfel de "acvariu", având în vedere că voi atașa la el tot ce au nevoie (încălzitor, filtru, etc.). Dacă da, de unde aș putea să cumpăr unul?

Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai putea merge la un magazin care vinde diverse pentru animale si intreba acolo.Personalul ar trebui sa fie capabil in a te sfatui ce e mai ok pentru testoase.Sau poti cauta pe Youtube, sigur gasesti pasionati care vorbesc despre asta, din moment ce exista deja multi cu tematica pisici, caini, papagali, hamsteri etc.