| dany179 a întrebat:

stiu ca nu am ales categoria buna dar vreau un sfat.
Aseara vad cum o masina calca un caine, se duce vecinul meu il ia din strada si il pune intr-un sant. A doua zi vad cainele inca in viata peste drum lingandu-si ranile. mam apropiat de el si a inceput sa maraie, am vazut ca e paralizat si are o rana deschisa. eu locuiesc la tara iar pe soseaua din fata casei mele vad mereu cate un animal mort findca masinile circula cu viteza. aveti vreun numar de la protectia animalelor, sau ceva care se ocupa cu animalele, nu stiu poate mai poate fi salvat

Răspuns Câştigător
| syd2 a răspuns:

De ce, nu incerci sa ai grija tu de el, ii legi ranile rogi pe bunicii / parintii sa te ajute cu asta, si poate iti va deveni si el prieten, sa stii ca asa lucruri bune nu se uita.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Numai dacă îl învelești într-o pătură, pentru a-l putea transporta la veterinar, mai are o șansă. Altfel, nu știu, nu cred, depinde cât de grave îi sunt rănile. Bietul cățel, oh Doamne...

| dany179 explică:

ESTE pentru oameni nu pentru caini.

| ryveenqq a răspuns:

Http://www.existaunerou.ro/ ai putea incerca aici, este una dintre cele mai bune.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ryveenqq):

Asta e pentru oameni.ce raspuns eficient

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru ryveenqq):

Cum a zis mai devreme cineva, inveleste-l intr-o patura si du-l la veterinar.nu-l lasa sa moara