| Cristina_2136 a întrebat:

La mine la tara lucreaza un om cu ziua in gospodarie de ceva vreme care nu s-a inteles deloc bine cu, cainele meu.Cainele mereu il latra, sarea la el si ne dadea de veste cand nu muncea.Azi am gasit cainele mort in spatele gradinii...si sunt sigura ca el mi l-a omorat. Ce credeti ca este de facut in afara de a-l concedia pe muncitor, avand in vedere ca la noi in Romania nu se ia nici o masura pentru protectia animalelor? Va rog ajutati-ma sunt disperata!

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Cred ca e cazul sa concediati angajatul cu pricina, nu se stie de ce a facut aceasta fapta, fiti foarte atenti a facut aceasta fapta cu un anumit scop.

| ViVi a răspuns:

Faza e ca inca nu ai dovezi ca tia omorat catelu imi pare rau de el pentru ca toata chestia asta nu trebuia sa se razbune pe el pentru ca a prins momentu ca e slab si voi nu l-ati vazut imi pare rau nu stiu ce sa spuncrying eu iubesc animalele si iti spun ca nu prea ai ce face daca nu poti sa il concediezi altceva nu ai ce sa-i faci

| DeeVee a răspuns:

Da-l in judecata...sau fa un scandal enorm... pune-l sa-ti plateasca cainele si dupa concediaza-l...doar cateva sfaturi...thinkingbig grin

Baby.ShiNe

| sorin a răspuns:

Sechestrat, ras in cap, f... t in c.r. Imi pare rau pentru catelul tau dar nu prea ai ce sa ii faci legalhappy

| Adella05 a răspuns:

Nu cred ca e altceva mai bun de facut decat sa il concediezi...

oo doamne ce nemernic.doar pentru ca larta si sarea pe e sa il omoare?!

sincer eu te sfatuiesc sa il concediezi.

saracutul cainesad.

| mircea a răspuns:

Numai cu banuiala nu poti face ceva semnificativ. Daca tot il dai afara pe trantor, da-i si cainele sa-l ingroape...

| cristi27 a răspuns:

Altceva chiar nu ai ce sa faci, e pacat ca la noi nu sunt pretuite animalele, chiar nu cred ca ai ce sa faci in afara de a te scapa de acel muncitor

| mikella a răspuns:

Ai grija poate te-a si furat. uitate bine prin curte si poti sa-l concediezi. Dar mai poti face ceva, du-te la un veterinar si sa-ti spuna de ce a murit catelu.pentru ca e ceva suspect.ai grija

| Cristina_2136 explică:

Pai eu presupun ca a facut asta deoarece cainele il stresa, latra mereu si sarea la el, dar nu s-a intamplat niciodata sa-l muste sau alte intamplari neplacute.Eu nu am avut cum sa supraveghez cainele mereu avand in vedere ca este la tara la bunicul si matusa mea.Plus ca gradina este foarte mare si nu a avut cum sa-si dea cineva seama. Dar nu cred ca tine numai de asta pentru ca atata timp cat un lucru nu iti apartine nu cred ca trebuie sa te legi de el.Si mi-am facut griji si am cautat catelul.Cand l-am gasit am zis ca daca il prind pe nemernic ii dau cu ceva in cap sad

| caramel_4836 a răspuns:

Buna. Poti deschide proces, asta numai in cazul in care ai dovezi, iar daca nu, nu poti face nimic.Bye.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffff...trebuia sa ai mai multa grija de cainele ala...acum ce sa mai faci? Incearca la politie, dar mare lucru nu stiu daca rezolvi...si da-l afara pe nemernic. Eventual fara sa-i mai dai vreun leu straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la politia din comuna aceea! concediaza-l!

| baby_6882 a răspuns:

Imi pare rau pentru catelul ta. legal nu prea cred ca ai sa poti face ceva.singura posibilitate este de a il concedia. dar exista si posibilitatea sa nu il fi omorat el.de exemplu si mie miau fost omorati niste caine dar neam dat seama ca totul era pregatit de niste hoti care au eliminat obstacolele