| CosmiiX a întrebat:

Hey.
Va rog!
Am un caine pechinez de 4 luni`. si astazi cu ceva timp un urma. i-a aparut o umflatura rosie la ochiul stang.
Nu stiti ce are? Sau ce imi recomandati sa ii fac?
va roog!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Deci l-a tras curentusau ia o batista curata si udo cu ceai de musetel si stergel la ochi, apoi du-te la veterinar, o sa iti dea niste picaturi sa i le pui in ochii, daca nu ii trece o sa ii apara si la celalalt ochi bubita si atunci va trebui sa mergi la veternar sa il opereze sa ii extirpeze(taie) acele unflaturi.
Du-te cat mai repede la veterinar poate nu e prea tarziu si ii va trece cu picaturile.
Funda? te rog!

7 răspunsuri:
| Balonashee a răspuns:

Pai poate s-a lovit sau a fost ciupit intepat de ceva sau i-a intrat ceva in ochijor dra iti rocomand sa il duci la un medic poate este o infectie.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
http://www.google.ro/......tp?/search
Mergi cu el la veterinar urgent sau daca nu, macar suna la un veterinar!
http://www.google.ro/......tp?/search
Scrie problema ta pe facebook la adoptii caini! Bafta!

| Pitic a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost de folos happy
kiss
Multumesc pentru funda.

| CosmiiX explică:

Hey pitic. chiar asa a fost. amsunat ` la veterina si a spus sa ii pun picaturi.si cum nu aveam a spus sa ii pun picaturi de ceai de musetel
mersi`>big grin

| ManutzuWolfy a răspuns:

Pai, ar trebui sa te duci cu el la un veterinar ca sa nu se agraveze, si o sa iti explice el ce are si ce ar trebui sa faci. Sper sa ii treaca catelului tau.:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi cu el la doctor pana nu se agraveaza.

| mihaela_7883 a răspuns:

Pai in primul rand nu sti daca nu s-a lovit si incearca sa-i pui o batista uda pe umflatura poate i se retrage.