Întrebare recomandată | Joker1305 a întrebat:

Hey, vreau sa-mi iau un animal de companie dar nu stiu ce sa-mi iau mai exact :\ am uitat sa va zic ca stau la apartament deci vreau ceva mic big grin Cine imi da cele mai multe si mai bune idei primeste fundawinking big grin

18 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Un peștișor. Când te uiți la el să te liniștească.

| suităr a răspuns:

Http://www.ziare.com/......nt-1204860

Iți poți lua un hamster sau alt rozător mic: porcușori de guineea, iepuri de talie mică (sunt mai greu de intreținut)
O pisică sau un acvariu cu pești, depinde de timpul pe care-l dispui și mărimea apartamentului.

P.Sω.

| irinuk28 a răspuns:

Porcusor de guineea,pesti,hamster,diferite rase de papagali,pisica,catelusi de talie mica(bichon mini toy, shitzu, yorkshire etc), chinchila, soricei(daca te-ar incanta ideeawinking ).

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Daca doresti sa iti cumperi porcusor de guineea trebuie sa cumperi doi...ei nu pot sta singuri.
Eu iti recomand un hamster...este mic, pufos, nu face galagie etc.
Daca vrei sa iesi la plimbare cu animalutul... poti lua un catel (bichon, pechinez, shih-tzu etc.) sau o pisica (eu ies cu a mea in lesa).

| JIJ a răspuns:

Un hamster, dar trebuie sa faci rost de rumegus si sa ai grija de el, si sa schimbi rumegusul, fa rost de pe net de adresa de la fabrica de cherestea si ei iti vor da rumegus cu sacii. Papagalii mor garantat, pentru ca au nevoie de companie (minim 5 papagali)

| Rebecca123 a răspuns:

Hmm..pai ai putea sa iti iei un catelus mic cum ar fi un bichon sau unu acela de "buzunar" sau orice caine micut, ori o pisica, papagal, hamster..depinde ce iti place tie happy

| LiviuuuXD a răspuns:

Un hamster,un pește,o șopârlă,un papagal,un câine mic,o pisică,un paianjen,o țestoasă,o broască,un porcușor de Guineea,un iepure, un șarpe, o tarantulă, un șoricel, un puișor de găină(lăsati faza cu Iulia Albu). Poți să alegi. O zi bună!

| twilightt a răspuns:

Buna.Eu cred ca un hamster este exceptional pentru tine :*.Si eu am si stiu ca este un ghemotoc mic mic de blana care necesita ingrijire hrana[care include si mancarea si apa!]si in special iubire.Iti spun de acum, se vor juca cu tine in special seara deoarece sunt animale nocturne.
Mai multe lucruri despre ei gasesti pe site-uri :**
Sper ca te-am ajutat.
FUNDA? Plzzz

| Dannyofficial a răspuns:

Un amster, papagal, broasca testoasa, iepuras cap de leu de rasa mica big grin nu mai am idei funda.

| DeshiBebe a răspuns:

Un caine.papagal,chinchilla(se citește șinșila si e foarte drăguț!), un peștișor sau doilaughing, o pisicuță sau o broască țestoasă.
O zi plăcută!

| DeshiBebe a răspuns:

Peste(Betta)
Pisica.
Caine bichon
Papagal(perus, nimfa etc)
Broasca testoasa
Porcusor de guineea
Hamster
Dar sa ai grija de hamsteri si de porcusori de guineea sa nu se piarda.
Papagalul sa nu il scapi
La pesti sa nu uiti sa le schimbi apa.

Funda?

| cecilia123 a răspuns:

Îţi poţi lua un porcuşor de guineea, un hamster, un papagal, peştişori.Chiar şi o pisicuţă, eu am stat la apartament, şi am avut ca animal de companie o pisicuţă. Acum depinde de gusturile tale.

Pa-Pa big grin

| Ovi4678 a răspuns:

Broasca testoasa,hamsteri,porcusor de guineea,bichon,pui de pisica,papagal,sticleti, pesti, iepure de rasa pitica, veverita, soparla, chimchila.

| AnonimGirl2345 a răspuns:

Mic? Păi, un căţel de talie mică, de ex. yorkshire terrier, sau bichon de talie mică, sau caniche :3. Eu am un căţel la apartament ♥♥♥♥♥♥ de talie medie puppy dog eyes, de rasă caniche ♥♥♥♥, negru happy ♥.
Dacă preferi mai mult rozătoare decât un căţel, îţi recomand un porcuşor de guineea ( şi eu am avut 2, sunt drăguţi ) sau un papagal thinking, numa să nu îţi cânte sau să îţi iasă din cuşcă şi nu îl mai poţi prinde laughing))), un hamster, peştişori. Sau o pisică, dacă îţi plac big grin.
Sincer, câinele este cel mai bun prieten al omului! Este acolo pentru tine mereu şi te iubeşte NECONDIŢIONAT ♥! Ţi-aş recomanda să îţi iei un puiuţ de căţeluş puppy dog eyes!
Succes în aţi găsi un îngeraş potrivit pentru tine happy
IUBIM ANIMALELE!♥♥♥♥♥♥
O seară plăcută îţi doresc.
P.S. : Dacă îţi iei un căţel, şi nu suporţi părul, i-aţi unul care nu năpârleşte!
Al meu nu e aşabatting eyelashes Al meu nu lasă nici un fir de păr big grin. Decât doar dacă are părul foarte foarte mare şi mai pierde nişte smocuri de păr prin casă... În rest, e o mică adorabiliciune creaţă :* :* :*!
Sper că am ajutatwinking

| Summertime23 a răspuns:

Poti sa iti cumperi un porcusor de guineea, am avut si eu si e foarte dragut si jucaus cand ma plictiseam ma jucam cu el si imi trecea plictiseala laughing) sau poti sa iti iei o pisicuta sau un catelus care nu creste foarte mare. happy Sper ca te-am ajutat.

| DeliaXD a răspuns:

Eu una iti recomand un Golden Retriever chiar daca sunt imensi sunt si adaptati pentru apartament,dar daca vrei ceva mai mic iti recomand un Terrier sau un Beagle sau un Bichon,un papagal, un perus, niste pestisori, un hamster.E alegerea ta
Pa, pa :* happy

| Moraru_Beatrice_1979 a răspuns:

Un porcusor de guineea sau un papagal, un peste(sau mai multi), o broasca testoasa, hamsteri etc.

| tomica25 a răspuns:

Pai ai putea sa-ti iei un caine,cum ar fi un schnauzer pitic,sunt caini mici de apartament,foarte jucausi,daca iti plac,ai putea sa-ti iei un bichon frise,sunt foarte dragalasi si sunt micuti,jucausi,si nu au nevoie de prea multa miscare,daca ai vrea ai putea sa-ti iei o pisica albastru de rusia,sunt excelente,jucause,nu se catara nicaieri,mereu vor sa fie in centrul atentiei,poti sa le lasi singure ca nu se supara,si nici nu le cade blana excesiv,sau poti sa-ti iei o pisica persana si acele pisici sunt foarte adorabile, doar au par lung si naparlesc foarte mult, deci poti alege intre schnauzer piticcare narleste foarte putin, bichon frise care nu naparleste sau albastru de rusia care naparleste un pichappydar orice ai alege, vei avea un prieten care te va iubi neconditionat