| annaaaa a întrebat:

Heyyy! Cine are (sau cunoaste pe cineva care are) sa-mi doneze un pui de amstaff sau pittbull? Sau sa il cumpar cu maxim 50 lei? E cadou pentru surorile mele una mai mica si una mai mare! Am mai avut catel de aceasta rasa nu va faceti griji o sa fie super bine ingrijit de sora mai mare si de mine, o sa il de ea la dresaj, dar asta este suma care o am pentru cadoul sau. Va rog ajutati-ma! sad

4 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Nu cred ca o sa aiba cineva incredere sa-ti dea amstaff sau pitt pentru 50 de lei. Eu una nu as avea incredere.
Banuiesc ca nici majora nu esti.

| KinderBeeeib a răspuns:

Sweety,in primul rand nimeni din aceasta lume nu ti-ar dona un Amstaff sau un Pittbull, pentru ca in ziua de azi nimeni nu mai da nimic fara bani si nici nu o sa gasesti sa cumperi orice fel de caine la 50 de leiwinking.
In al doilea rand daca zici ca acest caine ar fi cadou pentru sora ta mai mare si sora ta mai mica te intreb cati ani au ele si cati ani ai tu? As vrea sa stiu asta pentru ca aceasta rasa este una extrem de periculoasa si sa oferi cuiva un astfel de cadou e o nebunie curata.Intr-adevar este o rasa superba dar ingrijirea lor nu consta numai in hranire si scosul afara.Iti recomand un caine de talie mica respectiv un Bichon, Shitz-u,un Yorkshire Terrier, Pechinez, Pomeranian,Boo, Bulldog etc pentru ca acest fel de cadouri ar fi mult mai frumoase sau daca tot vrei de talie mare poate un Beagle, Husky, Ciobanesc, Shar-pei, Pointer, etc dar crede-ma ca nici aici nu vei gasi un caine spre adoptie sau sub 50 de lei asa ca cel mai bine iti recomand sa le cumperi un alt cadou sau daca tot vrei un caine sa mergi la adapostul de animale, astfel incat iei un catel spre adoptie, si salvezi o viata.

| onix33 a răspuns:

Intra pe olx.ro la gratuitati am vazut ca acolo se doneaza catei, poate gasesti rasa care te intereseaza.

| JimyPOP a răspuns:

Nu iti recomand pittbull-ul din diferite motive....doar pentru ca e de rasa? poti adopta de la tine din oras catelusi chiar daca nu sunt de rasa! bucuria va fi la fel de mare