| JammyBrooks a întrebat:

Hi!
am 2 intrebari pentru voi.
1)Papagalul meu perus, femela are cava in partea stanga si dreapta a ciocului un fel de carne uscata portocalie, si acea chestie o are si la ochiul dept.ce pot sa fac? ce are?
2)Ce mananca un iepure angora?

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

1)Du-te la veterinar el poate sa o rezolve dar tu nu.
2)Cam cu ce se hraneste orce iepure.dar sunt multe rase cum ar fi Iepurele de angora englezesc, frantuzesc, urias, satin, etc. laughing
Dar in fine uite aica: Fibrele ajuta la peristaltismul intestinal si formarea de excremente cu consistenta optima. Astfel din dieta iuepurelui nu trebuie sa lipseasca fanul, atat vara cat si iarna. Legumele si fructele proaspete administrate de doua ori pe zi in portii mici sunt un deliciu pentru ei. Hrana de baza o constituie amestecul de seminte si cereale (peletele) pe care le gasiti in orice pet-shop. Apa sa fie mereu la discretia animalului. Blana lor nu trebuie sa se ude asa ca o adapatoare care previne scurgerile in afara momentului cand animalul nu bea.
Sigur se numeste iepurele angora sau iepurele de angora?

| madalinspy a răspuns:

Amandoua intrebari le gasesti aici www.fotokristall.narod.ru/mov0001.swf

| UnKnoWw a răspuns (pentru madalinspy):

Ba madalin... mam kkat p mine cand am vazut aia rolling on the floor buna faza rolling on the floor)