| bebyiy a întrebat:

Hi! am un ciobanesc german(asa a zis stapanul) de 4 luni, si-a ridicat urechile este negru cu roscat... dar la 2 dintre labute are alb si putin pe partea dreapta are fire albe. Nu este rasa pura? sau este ceva normal? HELP!

Răspuns Câştigător
| InstinctPr3ciS a răspuns:

Cainele tau este 99% original.
Culoarea este 99% specifica rasei sare.
Culoarea iese in functie de parintii.
Poate un bunic sau strabunic nu a fost 100% rasa pura.
Oricum nu iti face griji daca este vorba de un bunic sau strabunic nu este problema mare... posibil doar la culoare, dar daca mama sau tatal nu este pur o sa fie o structura putin mai ult diferita a cainelui tau.
Daca este 100% pur vei vedea pe viitor. Peste(3-4)Luni.
Funda?

1 răspuns:
| Roa a răspuns:

Si eu am unul dar nu are fire albe e tot negru...e posibil ca unul dintre "parintii" cainelui sa nu fi fost 100% rasa pura:d