| AliceIDK a întrebat:

Hi happy.
Mi-am gasit pisica pe garaj, jucandu-se cu un sobolan! Ce sa fac?! S-o vaccinez? S-o sterg pe labe cu spirt? S-o spal? Help meeee!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pisica ta nu e bolnava daca s-a jucat cu un sobolan.

| Dash a răspuns:

Pai, asta e un lucru cat se poate de normal, asa fac pisicile cu soarecii/sobolanii. N-ai de ce sa te ingrijorezi.

| AliceIDK explică:

Dar il mai si baga in gura happy. Ce sa ma fac? Urmeaza ca mama sa nu ma mai primeasca cu ea in pat... sau in casa!

| AliceIDK explică:

Are si pui... Pot muri?

| IMC90 a răspuns:

Ideal ar fi ca toate animalele de companie care intra in contact cu mediul sa fie vaccinate. Atata vreme cat nu sta numai in casa exista riscul de imbolnavire, asa cum si tu te poti imbolnavi numai mergand la scoala.

Nu mai are rost sa-ti zic s-o stergi pe labute dupa 10 zile de la incident, ar fi inutil laughing dar n-ar strica sa viziteze un veterinar daca n-a mai fost niciodata pe acolowinking

| 이벨 a răspuns:

Fa cumva ca pisica sa lase sobolanul (daca nu cumva l-a mancat deja). Distrage-o cu ceva. Totusi e normal ca o pisica sa se "joace" cu un sobolan. Daca e pisica de apartament nu are ce cauta in garaj. Daca e pisica care sta mai mult pe afara n-ar trebui sa o lasi prea des in casa si pe canapele. Acum ca s-a intamplat nu ai ce-i face. Nu trebuie sa o dai cu nimic; poti eventual s-o stergi cu un servetel umed. Ea nu poate lua nici o boala de la acel sobolan dar tu da. Deci ai grija sa nu o mai lasi pe afara happy

| roxycool a răspuns:

Pisca nu prinde soareci si sobolani? nu te ingrijora e o pisica asta fac ele si pe de asta mama ta de ce sa nu mai primeasaca in casa daca a vrut sa manance un soarece? asta-i absurd! FUNDA?

| Remus82 a răspuns:

E normal pentru ea, se drege cu un sobolan.@anonimlaughing))nebunule care esti, ce nebunii ai spuslaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa-i dai o mama de bataie! pentru ca s-a facut de ras atat pe ea cat si pe tine; acum o sa i se duca vestea ca e o pisica "bagaboanta" care umbla cu toti sobolanii jegosi,cand ar putea foarte usor sa-si gaseasca-cum e si firesc- un motan cuminte,si sa aiba o relatie normala asa cum se cade unei pisici; sa-i fie rusine, si du-o la un control urgent, ca cine stie daca nu a profitat de ea nesimtitu' naibii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(paul) pisica nu a facut de ras pe nimenideci nu trebuie batuta asa sunt pisicile nu ai ce sa le faci daca vor sa se joace... ai fi trebui sa ii iei si tu niste jucarii ca sa nu mai fuga dupa sobolani sau soareci si problemae foarte simpla o duci la veterinar verifica daca are ceva si iti spune acolo ceea ce trebuie de facut apropo ma si eu pisica big grin baftawinking

| SirbuOana a răspuns:

Nu ai pentru ce sa te ingrijoreji nu va pati nimic!
Acest lucru e specific pisicilor!

| Drinny90 a răspuns:

Spalo bine si totul va fi normal happy

| cozmina99 a răspuns:

Nu te ingrijora. nu este bolnava. sar imbolnavii daca lar manca. dar sa vii sigura spalo pe labute. fundita?