| SanziiAndry a întrebat:

Hi, TPU! Am o intrebare : Cum mi-as putea convinge parintii sa imi ia un catelus? Adica, chiar imi doresc unul si... Parintii mei nu ma lasa sa il tin in casa ( adica, eu as vrea un caine de companie ).

Răspuns Câştigător
| Denisseq a răspuns:

Pai eu mi-am chinuit parinti 4 ani si am reusi ...in sparsitrolling on the floorce ar trebui sa faci : sa le arati ca esti responsabil, sa te superi un pic pe ei sa le ''scorti ochii''(ex: as iesi afara daca as fi avut un catel sau ce se distreaza andrei cu catelul si eu nu am, etc) sa cauti informati despre catel si sa le salvezi in calculator sa le pui la vedere si de sarbatori sau ziua ta sa ai aceeasi dorinta :un catel. la mine a functionat iar acum parinti nu il mai lasa deloc in pace cred ca o sa imi mai iau unul ca acesta a fost rapit de parintilaughing

| SandraMikyZu a răspuns (pentru Denisseq):

La tine a durat mai putinlaughing eu cel putin 7 ani i-am sacait si imi cumpara de abia la vara...rolling on the floor

8 răspunsuri:
| SandraMikyZu a răspuns:

Arata-le ca esti responsabila, i-ati informati de pe net...sacaiei,pune poze cu catelusi prin camera, dar mai bine iti alegi o rasa care sa iti placa si ii sacai direct cu aiai.ar nu-i sacaiii prea tare. Arata-le cat de mult iti dorestiwinking stiu cum e

| KiddaBăă a răspuns:

La mine se rezolvă cu puțin teatru. Mă fac că plâng si stau câteva zile supărată, apoi îmi cumpără ce vreau. După ce m.am rugat de ei să îmi cumpere un câine sau papagal, acum mă rog de ei să îi dea și nu vor.

| EmanuelThN a răspuns:

Convingei ca esti responsabil ca il speli pe fiecare zi ca ai grija de el ca il educi si parinti tau no sa aiba de ales si o sati ia daca a functionat dai funditaaa?

| SmartphoneGirl a răspuns:

Nici parintii mei nu ma lasa sa tin in casa animale.Am doar pesti.Nu o sa ii convingi sa iti ia animale gen pisica sau caine fiindca daca stai la bloc fac mizerie plus ca i-ai chinui ca n-au spatiu verde sa se joace. Poate eventual sa iti ia un hamster, sau un papagal?

| SanziiAndry explică (pentru SmartphoneGirl):

Imi pare rau, dar eu stau la curte, doar ca as vrea un caine pentru a il tine mai aproape de mine si in plus, nu imi plac hamsterii sau papagalii!

| Alexandra_5479 a răspuns:

Salut! Ai putea sa ii dovedesti ca tu chiar il vrei, ca o sa il ingrijesti si ca meriti.Si ai putea sa te comporti mai frumos cu parintii tai. Sper ca te-am ajutat.Papa!

| muahhaddicted a răspuns:

Daca as fi in locul tau, as incerca sa ma comport un timp cat mai aproape de perfectiune: invat pentru teste, fac in asa fel incat sa nu se planga profii de mine etc, iar in timpul asta le comunic alor mei ca vreau sa incep sa strang bani si ii rog sa imi ofere ceva de munca. Cand vor vedea ca incepi sa fii mai responsabil, ai mai multe sanse. Apoi, peste cateva luni, le spui ca promiti ca faci curat dupa el, etc. ar trebui sa te lase.