| crazygirl_2061 a întrebat:

Hi TPU!

dintre ciobanesc mioritic si saint bernard ce a-ti alege?

Răspuns Câştigător
| Kennysa a răspuns:

Saint bernard,este puternic,musculos,e de talie mare,este inteligent ceea ce inseamna ca il poti dresa usor,este loial,prietenoasa,daca se apropie un pericol simte si il poate evita,va v-a anunta prin diferite gesturi si manifestari,este rabdator,ascultator si are un simt al mirosului foarte dezvoltat,este un caine cu multa energie,dar la bale cam multe,sunt docili,pot fi crescuti si in apartament de bloc daca beneficiaza de miscare zilnica atat cat ii trebuie lui!
ciobanescul mioritic este bun pentru a apara turma si ciobanul,este agil,este de talie mare,se ingrijeste usor,este calm si prietenos dar devine nervos si pus pe atac daca stapanul este atacat sau teritoril,sunt foarte curajosi,deoarece este foarte puternic poate scapa cu viata din atacurile altor animale,nu poate avea mai multi stapani ci doar unul,sunt usor de dresat cu rabdare si calm, acum tu alegi, bafta!

7 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Saint bernard

| LoveNiki a răspuns:

Ambele laughing

| manuelaaa a răspuns:

Buna Crazygirl!
Eu as alege Saint Bernand,desi mananca foarte multwinking!
Si ciobanescul e adorabil si il gasesti mai ieftin si mai usor, cum crezi, dar eu raman la Saint Bernand.
Sper ca te-am ajutat:*!

| Gabonne1982 a răspuns:

Ciobanesc Mioritic.Este mult mai activ, mai rezistent si poate si mai inteligent.Saint Bernard-ul este mai molatec, mananca foarte mult, doarme foarte mult si se si ingrasa destul de tare

| An0N1M a răspuns:

Pai depinde cu ce scop il iei.Eu unul as alege saint bernardul ca e putin mai rar pe la noihee hee

| Razvan94 a răspuns:

Saint bernard, clar big grin

| FaKeEw a răspuns:

Eu as alege ciobanes mioritic e foarte frumos.si daca vrei sa aiba parul cret iei niste pastile de la farmacie.