| Voda_Ioana_1995_2jpY a întrebat:

am un Pug de 6 luni( junior) manaca doar Royal Canin( mini junior)... Astazi am ramas fara bobite de mini-junior si I am dat mini-adult. Stiu ca mini adult trebuie dat doar dupa 10 luni ...imi spune ti va rog daca se poate intampla ceva ca I am dat bobite de adult?
Inca o intrebare... daca am desfacut sacul de 15 kg de mini adult, il pot pastra inca 4 luni?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata-ti catelul cu mancarea de casa!
Din resturile de mancare ramase va trai regeste, fara sa dai o gramada de bani pentru "Mancaruri Regale" scumpe... happy

| Felys a răspuns:

Dar nu puteai sa ii dai si tu o ciorba din casa, crezi ca daca este pug nu e tot caine, ii sta in gat mancarea gatita

| Opianne a răspuns:

Teoretic nu o sa aibă niciun efect asupra sănătății lui dacă au 4 luni. Problema este că la contactul cu aerul se vor întări, și s-ar putea sa nu ii fie așa ușor să le mănânce.
Sfatul meu ar fi sa ii iei și boabele lui obișnuite, și să le amesteci când îi dai sa mănânce. Cele pentru adulți nu au toți nutrienții necesari pentru o dezvoltare 'ca la carte'.

| Voda_Ioana_1995_2jpY explică (pentru Opianne):

Multumesc pentru răspuns! cred ca este o idee bună să amestec bobitele?