| cristina93 a întrebat:

Cum sa invat un papagal sa zboare? Inainte cand ii dateam durul din cusca zubura destul de bine, in ultima perioada nu am mai avut timp sa ii dau drumul si nu mai stie sa zboare, adica zboara foarte putin, fara directiehee hee nu stie sa "aterizeze" apoi se izbeste de ceva. Cum sa il invat sa zboare?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Stie in continuare sa zboare... asa ceva nu se uita. Zboara putin si necontrolat pentru ca nu are exercitiu si s-a ingrasat. Trebuie sa-i lasi sa zboare in fiecare zi ca sa faca exercitiu si or sa-si revina singuri.
Shin.

8 răspunsuri:
| florar a răspuns:

Papagalii nu sunt buni zburatori, dar nu trebuie sa ai iinteres sa zboare! daca zboara prin casa de colo colo e de ajuns
si nu zboara decat daca are mare nevoie

| cristina93 explică:

Dadeam scuze, nu sunt perfecta. bine?

| cristina93 explică:

Pho3nix chiar daca sar de la balcon, nu il ajuta cu nimichee hee stau la partier laughing

| cristina93 explică:

Pho3nix
De care zbor? Zbor in cadere? laughing
Am eu o solutie: ma agat de un avion, si zbor, papagalul va fi spectator, cand va vedea ce usor e sa zbori, va vrea si el sa zboare cu avionul, la clasa I, cam costisitir laughing

| Moneyandfame a răspuns:

Cum adica cand ii "dateai"?

| Pho3nix a răspuns:

Arata-i ca si tu poti zbura. Sari de la balcon.(glumesc)

Papagalului ii trebuie exercitiu iar apoi o sa zboare normal.

Succes.

| Pho3nix a răspuns:

@cristina93

Crezi ca nu mai sunt solutii?laughing
Urcate pe bloc si sari de acolo...winking.
Ai sa vezi ca zbori mai repede ca papagalul.laughing

| Pho3nix a răspuns:

Da... zbori cu avionul si apoi te arunci laughing
Si apoi iti suni parintii sa le spui ca ai ajuns cu bine pe pamant.laughing