| Vycky a întrebat:

I-am rupt din greseala coada papagalului nimfa
E grav? ce pot sa ii fac?
In cat timp ii va creste alta?

4 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Daca iai smuls coada cu totul o sa ii creasca in maxim 1 luna jumate. Daca coada s-a rupt si ia mai ramas varful cozii inca lipita de cor o sa-i creasca la loc cand o sa naparleasca.

| Sup3rN0va a răspuns:

NU se intampla nimic o sa-i creasca alta.
Dar sunt curios de ce si cum i-ai rupt coada?

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Nu este grav, penele cresc la loc. Nu stiu sa-ti spun in cat timp, dar cred ca in cateva luni (2-3 luni) Pa.

| Adrry00 a răspuns:

Buna! Sa spui ca i-ai rupt coada este prea mult zis. Probabil i-ai rupt o pana din coada si te-ai speriat fiind mai mare decat restul penajului. Nu este nimic grav, ei singuri isi smulg penele, dar din acelea mai mici. Timul nu poate si estimat sigur, cresterea penelor difera de la un papagsl la altul.