| Radu_8119 a întrebat:

Daca i s-a rupt coada papagului perus ii va creste inapoi sau e ceva rau? Daca ii v-a creste, in cat timp o sa creasca? Va rog dati un raspuns, sunt disperat, nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU DISPERA!
Perusul tau este in perioada de naparlire. Penele de pe tot corpul cad treptat si cresc altele in loc. La mine era ca nou, cu un colorit mai viu, in 3 saptamani.
O sa se mai intample asta nu trebuie sa te sperii big grin

3 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

Si perusului meu i-a fost rupta coada.nu e ceva rau, poate sa agatat in ceva sau la tras cineva din greseala de coada si de aceea i sa rup.nu e ceva de rau neaparat si o sai cresca inapoi,nu te ingrijorawinking.nu stiu exact in cat timp i creste,dar nu toata de o data,i creste putin, pai inca putin si tot asa.dar o sai cresca sigurwinking si o sa arate normal, nu o sa se vada ca ia fosr ruptawinking

| aly19223 a răspuns:

Si eu am doi tot perusi si lea cazut coada deci nu iti face griji in cateva saptamani le va creste la loc mai frumoasa

| Andra_8863 a răspuns:

Ii va creste dar nu stiu in cat timp