| AndreeaRoata09 a întrebat:

I-am scos o capusa pisicii si i-a rămas capul acolo.Se face din nou o capusa?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu se face nicio capusa la loc, dar exista riscul de infectie.

| Nirvanaaa a răspuns:

Trebuie dusa la veterinar sa facă extracția completa a căpușei. Se poate îmbolnăvi dacă rămâne cu capul ei.

| Caro34 a răspuns:

Bună! Mergi cu ea la medic pentru tratamentul potrivit! Căpușele sunt tare periculoase! Numai bine!

| IonelaIasmina a răspuns:

Ohoooo, câte capusi am scos eu la caini, pisici, iezi, etc și le-a rămas capul acolo. O sa moară și o sa cada singura. Dar. dacă te sperii, poți încerca următorul truc: dai cu niște gaz acolo, lasă 1 minut sa acționeze, apoi încearcă sa o tragi, dar în hnele cazuri pica ea singura.
Ps:soluția asta merge și la oameni.