| Susanu_Ion_Cristian_1979 a întrebat:

Am scos o capusa cu penseta si a ramas capul, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Ce te bagi tu sa o scoti daca nu esti in stare? Trebuia sa mergi la medic!
Acum fugi la doctor sa ii scoata capul si sa iti dea tratament daca e cazul.

Pe viitor, sa te duci direct la medic. Asta e primul pas cand te musca o capusa.

| RagnarokR a răspuns:

Strange acolo ca si cand ar fi un cos si scoate si capul. Si mergi la medic /spital urgent! Poate ca a mai muscat si altceva, cine stie ce si poti orice boala sau complicatii sa ai!

Mergi cat mai repede!

| UnBaiat439 a răspuns:

Cel mai rau lucru care l-ai fi putut face. Rapid la medic. Capusa e foarte toxica, mai ales daca se strange de corp. Toate toxinele ies si intra in persoana respectiva. Capusa se scoate cu ulei, acesta fiind dens, capusa nu poate respira si iese aproape singura. Poti incerca sa dai si cu un chibrit fiindca contine fosfor, dar doar atunci cand o scoti. Acum fuga la medic ca iti va da cura cu antibiotic 10 zile.