| Robi28934 a întrebat:

Ieri mi-am castrat pisica (femela) și operația e cusuta pe dinafara. Este o problema dacă se linge(spala) la operație? Se poate întâmpla ceva, sa rupă atele sau altceva?

3 răspunsuri:
| Sp3D a răspuns:

Eu zic sa nu-i lungi *** si totul va fi fine

| simiy a răspuns:

Poate fi o problema pentru ca poate rupe cusaturile. Eu am avut cainele operat si folosit conul ( chestia aia ca o palnie ce o pui pe cap ca sa nu se poata linge )

| Andra22222 a răspuns:

Buna. Cateaua mea a fost sterilizata acum 2-3 luni si cred eu ca e cam la fel ca si la pisici.
Nu o sa scoata ațele, pentru ca o doare, ea stie ca o sa o doara. Dar ceart-o cand o vezi ca se linge pentru ca (,) cusatura v-a arata nasol daca se linge mult. E posibil sa-i creasca si niste umflaturi in jurul operatiei care apar de la cusatura. Apropo, ai grija cu activiatea ei, pentru ca dupa operatie, ea se va ingrasa. Scoate-o la plimbare si incearca sa scoti mancarea nesanatoasa din apetit.
Sper ca ti-am fost de folos.