| asdsdsaaas a întrebat:

Ieri mi-am cumparat doi carasi mici alb cu portocaliu. Acesti pesti sunt rezistenti? Pot traii fara sa pun filtru in acvariu? Pentru ca am sa schimb apa tot timpul cand se va murdari.
Si inca o intrebare de cate ori sa le dau mancare pe zi?

Răspuns Câştigător
| tzinutza a răspuns:

Si eu am avut un caras si ii schimbam apa o data la 3-4 zile si nu aveam filtru si a trait o perioada lunga, foarte lunga, cat despre mancare o singura data pe zi e de ajuns si nu uita sa le lasi o zi pauza pe saptamana in care sa nu le dai mancare, iti dau un sfat prietenesc, am 4 acvarii cu pesti de 6-7 ani ma ocup in acest domeniu, dai si funda?

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.iti trebuie filtru!
. carasii sunt rezistenti.dar nici ei nu rezista, daca nu este apa filtrata!

| fuckThisLife a răspuns:

Trebuie sa schimbi apa o data sau de 2 ori pe zi...

| Tiplea_Simona_Claudia_1981 a răspuns:

Iti trebuie si filtru neaparat, dar sa schimbbi apa de doua ori sau o data pe saptamana. Din pacate pestele meu caras a murit ieri deoarece ii dadeam prea multa mancare si i-am dat o solutie de 5 ori mai mult decat trebuia. Si da, se da de 2 ori pe zi de mancare dar nu ii da mult!