| anonim_4396 a întrebat:

Imi doresc mult un catel de ziua mea de nastere si nu stiu cum sa imi conving parintii. Niste sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| VintageRed a răspuns:

Eu am reuşit să-i conving cu greu, şi totuşi uite cum am reuşit : 1. Fă diferite lucruri în casă pentru a le demonstra că eşti responsabilă 2. Spune-le că vei lua note mari şi vei face eforturi la şcoală 3.Incearcă să fii ascultătoare şi să îi aprobi, orice ar zice... iar când observi că sunt bine-dispuşi, roagă-i cât mai politicos să-ţi ia un căţel...promite-le că îl vei îngriji, că îl vei iubi, zi-le că animalele sunt benefice omului, spune-le că ai nevoie de un prieten canin. SUCCES! Funda?

2 răspunsuri:
| Bogdannovski a răspuns:

Bag-o p-aia cu "o sa am grija de el, o sa-l scot la plimbare ...etc " poate merge

| EllyKhalifa a răspuns:

Spunele parintilor tai ca te simti foarte singura si ca ai vrea sa ai un catel fiindca nu poti avea atata incredere in prietenii tai plus ca esti si plictisita. Dar trebuie sa le promiti ca il vei socate tot timpul la plimbare si vei curata dupa el, si normat trebuie sa le spui ca vei lua si note bune la sc.Eu asa am facut si pana la urma am primit unul happy