| Savin_Maya_Alexandra_1994 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi i-a un catel?

9 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Le speli vasele, iei note bune la scoala, faci treaba prin gospodarie, esti copilul pe care orice parinte si l-ar dori. Nu au cum sa nu iti ia unul.

| oprescudorin11 a răspuns:

Daca nu-i poti convinge sa-ti ia un catel, cum ii vei convinge sa-ti iei un sot, atunci cand iti va veni vremea? Daca te vei indragosti de un negru sau un sirian?

| Savin_Maya_Alexandra_1994 explică (pentru oprescudorin11):

Sunt inca copil.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Savin_Maya_Alexandra_1994):

Copii vor deveni oameni mari, caci asta este soarta implacabila(adica nu putem ocoli). Copiii au mai multa putere de convingere dar trebuie sa-si respecte parintii.
Crezi ca poti ingriji un catel? Ca nu le vei lasa in carca parintilor catelul ca nu-ti va place? Ai conditii unde sa-l cresti, sa-i dai la timp de mancare, sa-l educi sa nu faca mizerie in casa? Ai ales deja o rasa?
Daca vrei ceva cu adevarat, vei obtine, cu conditia, naturala, ca trebuie sa dovedesti parintilor tai, cu rabdare ca nu vor suferi in plus, daca-ti vor lua un catel.Sunt convins ca au griji mari, ca toti oamenii.
Stii cum se creste un catel? Ca trebuie sa-l vaccinezi, sa-l plimbi zilnic, sa nu-l bati, sa-l faci sa te respecte si pe tine dar si pe parintii tai? Si ca trebuie sa-l iubesti si la bine si la greu? Sa-l feresti de pericole?
Daca stii, dovedeste parintilor tai asta, sunt convins ca-i vei convinge!
Esti sigura ca nu este o toana? Sau ca sa fii ca ceilalti copii din jurul tau?
Gandeste-te si sunt sigur ca vei lua decizia cea mai buna.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui cat de mult iti doresti unul si ii asiguri ca vei fii foarte responsabila.

Dar daca stai la bloc, mai greu, mai bine nu.

| Alexandra4500 a răspuns:

Nu o sa reusesti.

| Savin_Maya_Alexandra_1994 explică (pentru Alexandra4500):

De ce spui asta?

| Alexandra4500 a răspuns (pentru Savin_Maya_Alexandra_1994):

Pentru ca si asa parintii fac ce vor si cum vor ei.