| clara1122 a întrebat:

Imi i-au un catel.Am fost la magazinul de animale si am vazut o multime de caini.Deci am vazut urmatoarele rase:labradorii retriever, copoii de berna, ciobanesc german, terrierii jack russel si copoii basset. Ce imi recomandati?

19 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Îți recomand Labrador Retriever, sunt foarte jucăuși și îi poți dresa repede, le place mult apa, plimbările ăn parc, și jucările.
Baftă!

| glamour a răspuns:

A da? de la magazinul de animale? de ce? ce faci daca il iei bolnav asa cum sunt 90% din cainii de acolo? cine baga banii in caine? cine sta cu el pana se vindeca? cine plange dupa el daca doamne fereste moare? eu zic sa stai in banca ta si sa vorbesti cu un crescator sau cu o persoana de incredere. sa nu mai spun ca daca sti unde sa cauti garantez ca dai mai putin pe un caine luat de la o canisa decat altul luat din magazin. si nici nu-l iei cu boli.

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Buna:*. cea mai buna alegere este labrador retrieverul.este un animal de companie minunat. pupici:*

| Radioactive a răspuns:

Terier jack russel. Ii iubesc!

| ionut1980 a răspuns:

Tu vrei caine doar de dragul de a avea caine sau un animal cu un anume caracter, talie si alte caracteristici. Daca vrei ceva vioi, jucaus alege intre labrador si terrier, pentru siguranta ta un ciobanesc german. Copoii basset sunt un pic capriciosi; cateodat loiali, cateodata indiferenti la cerintele stapanului.

| BrD a răspuns:

Labrador.

| ღHubbaBubbaღ a răspuns:

Pai dupa mine mi-ar place toti dar depinde si de locul in care va locui daca stai la curte ia ceva mai nu stiu ca copoii basset sau rettviever, ciobanesc german etc.
Daca o sa ti in casa ia o rasa mai pitica.
Mie imi palc labradori sunt super sweety.
Fundita te rog

| alexxa a răspuns:

Labradorii sunt foarte frumosi si foarte inteligenti happy

| yoo23 a răspuns:

Cei mai frumosi caini: Husky si Saint Bernard. Uita-te, poate iti plac, si poate cumperi unul.

| Maryabaii a răspuns:

Basset

| Ioanantonia a răspuns:

Bichon, eu am si toata lumea de pe strada se opreste sa il mangaie ii face poze si el se duce la toti, azi l-am certatsi peste o ora a venit sa se joace cu mine

| ZeDe a răspuns:

Sincer eu am ciobanesc german, este foarte dragut, dar totusi barbatesc, se dreseaza cel mai bine, si are unele apucaturi de lup cand e nopate si sta pe balcon incepe sa latre la luna...doamne cat pot sa rad cum face zici ca nu mai are voce laughing)))

| MrsPink a răspuns:

Toti sunt frumosi si as putea sa iti dau mai multe vaiante dar ar fi dupa aia dificil sa alegi intre ele da eu as alege labradorul ca e o splendorahappylabrdoi sunt frumosi ascultatiri si pot fi si caini de paza sunt jucasi dar ca sa asculte trebuie dresatbig grin
sper ca alegerea mea e buna si noroc cu catelusul

| ThinkPinkBb a răspuns:

Terrieriiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciobanesc germanwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... Daca tu esti mai energica din fire cel mai potrivit e golden retrieverul... Daca vrei un caine mai violnet, poti sa iti iei copoiul basset, jack russelul sau ciobanescul german big grin Despre terrieri nu stiu nimic laughinglaughinglaughing

| Wonderland a răspuns:

Labradorii sunt inteligenti si ascultatori, plus ca sunt si frumosi. daca as fi in locul tau mi-as lua labrador

| Adinamaria a răspuns:

Depinde ce prefeti tu, de talie mai mica, mai mare...
Ciobanesc german este cel mai inteligent

| anonymus11 a răspuns:

deci eu ti-as recomanda un bichon deoarece este cel mai usor de intretinut i si este foarte jucaus si de asemenea ii place foarte mult familia
dar este alegerea ta