| Maly7by a întrebat:

Imi puteti spune cateva curriozitati despre porcusorul de guineea? happy P.S.:nu dati copy-paste de pe google!

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Ce doresti sa stii despre ei?

| Vampire150 a răspuns:

Este una dintre cele mai populare specii de rozatoare adoptate de oameni ca animale.Nu este originar din Guineea (Africa) desi numele lui spune altceva...este un animal usor de ingrijit.Pe acestia se efectueaza cercetari medicale.Varsta medie este de 4-5 ani dar poate trai mai mult.Indiferent de aspectul fizic, aproape toti Porcii de Guineea sunt rozatoare sociabile.Se simt bine intre "amicii" din aceeasi specie. SUNT NISTE FIINTE ADORABILE! happy

| 4Nr31 a răspuns:

Animal foarte jucaus, se sperie repede, galagios! Este originar din Anglia de fapt, nu din Guineea! Le place sa roada lucruri, ii plac jucariile care scartaie, chitaie! Desi unii spun ca nu are nevoie de apa, nu au dreptate! Nu au nevoie de baie, doar cand e nevoie!