| AnneMiruna a întrebat:

Imi puteti sugera rase de caini care se pot adapta urmatoarelor conditii:
-Dormit afara, la curte
-Important pentru siguranta si paza
-Iubitor ( copii in curte )
-Sa accepte alte animale ( un Bichon )

Răspuns Câştigător
| pinkpunk a răspuns:

Eu am o catelusa tosa inu si e foartee dulche este foarte buna pentru paza si adora copii big grineu ti-as recomanda TOSA INU precum si alte rase (ciobanesc etc) sper ca ti-am fost de ajutor:*

3 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Eu am la tara ciobanesc german. Se intelege bine cu tot ce e al nostru in rest nu accepta nimic.hee hee

| pintexim a răspuns:

Un Cane Corso de preferat mai mare supotra orice de la copii este bun de paza si nu are probleme cu dormitul afara dar macar sa ai o cusca,dar daca mai ai un catel l-ei putea lua de mic dar v-a trebui sa creasca cauta pe net rasa asta si poate iti place si la aspect este foarte impunator, este sociabil cu prieteni tai dar putin sfios dar daca ii face cunostinta nu v-a mai avea probleme dar cu straini nu prea garantez eu am o catea si sunt foarte mandra de ea o cheama Cora sper ca te-am ajutat mai cauta detalii despre aceasta rasa, sper ca te-am ajutat. FUNDA?

| pinkpunk a răspuns:

Si am uitat sa spun sta la casa si doarme singurika in curtehappy