| LoCcO a întrebat:

In ce format trebuie puse melodiile pe CD pentru a merge intr-un casetofon din ala mai vechi?
Adica mp3 sau?
Ce trebuie sa scrie la numele melodiei? sau de pe ce site sa le descarc? Dau funda

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Le descarci de unde vrei. Poti fi mp3, wma sau lat format audio. Numele sa nu fie lungi, le scurtezi daca e cazul.
Faci Audio CD cu Nero, iar la
"Burn" alegi "Finalize CD", alegi viteza
2 sau 4. Daca nu alegi "finalize CD"nu le vei putea asculta.

| stlucian a răspuns:

Se numesc track-uri.
Cu Nero si in loc sa dai Make Data CD dai Make Audio CD, pui melodiile si dai burn dar ai grija ca nu intra multe ca si MP3-urile decat vreo 15-20 poate nici 15 daca sunt lungi la Track-uri se ia dupa cat dureaza melodia nu dupa cat ocupa!