| Dedelyna a întrebat:

In seara asta o sa doarma catelul unei prietene la mine e bichon, as vrea si eu unul :X dar nu ma lasa parintii : Spun ca nu e voie la bloc si ca o sa imi iau cand o sa fiu mai mare, dar cand sunt mai mare nu o sa mai am asa de mult timp pentru. ei si nu mai e la fel ca si cand esti copil, cand essti copil te bucuri mai mult de el. Sunt foarte responsabila nu e vorba de asta dar nu stiu cum sa le scot ideea asta din cap : Nu e voie cu caine la bloc - De ce? Sper ca am sa.i pot convinge daca va dormi acel catelus la mine casa le arat ca sunt responsabila si ca imi dorec foarte mult. Va rog spuneti-mi cum sa fac sa le scot ideea asta din cap si sa ii conving? Iubesc foarte mult cateii. FUNDAAAA! :*

Răspuns Câştigător
| NicollNikkyKv a răspuns:

Buna, si eu iubesc foarte mult cateii.
Pai arata-le ca esti responsabila, si ca iti doresti unul foarte mult.
Dar iti dau un sfat. daca iti cumperi un bishon sau oricefel de catel dul la vaccinuri cand trebuie. sa nu amani. Ca eu am pati asa cu catelul meu sad. Cand am vrut sa-l duc la vaccin el in acea sa a vomitat si nu s-a simtit bine. si nu l-am dus deoarece oricum nu`i putea face vaccinu ca nu se simtea bine si in + nu mai era nimeni acolo.
Am zis ca o sa-l duc maine. dar a fost sf. maria. Nimeni nu lucra atunci. iar apoi l-am dus si i-am facut tratament cu injectii dar deja era prea tarziu crying. A dat in el boala aceea de caini javra sau jigodie nu stiu cum se numeste. Imi pare foarte rau. Dar de data asta cand imi cumpar o sa am mare grije.

Succes! :*

3 răspunsuri:
| ChristinneK a răspuns:

Poi joaca-te de fata cu ei cu cainele si indragaste-l, arata-le ce super e sa ai un caine si spune-le daca poti avea si tu unul si daca raspunsul lor va fi nu, tu spune-le ca tot ce tine de el va fi responsabilitatea ta si eu nu va avea nici o grija, dar de asemenea sa stii ca e chiar o mare responsabilitate un caine mai ales ca stai la bloc, trebuie scos afara, curatat dupa el, mancare mereu, atentie (ceea ce e foarte important mai ales ca unii sunt foarte jucausi). Deci incearca.

| madalina1908 a răspuns:

Pai uite nici mama mea nu ma lasa sa tin catelul in casa si stateam la casa, si nu ma lasa, iar a vazut ca nu renunt si a vazut ca nu o bag in seama am discutat cu ea si i-am zis ca tu nu te ocupi cu nimic eu o sa ma ocup cu tot tot, si am zis hai sa iti demostrez si o prietena mi-a lasat cainele iei un timp la mine sa vada mama ca ma descurc singura! Si mamei mele ii plac foare mult caini dar u ii plac in casa si a vazut ca ma descurc cu acel caine si mi-a luat unul, si a stat un an cainele la mine ca dupa l.am pierdut, si acel un an dupa 1-2 luni ii punea apa si eu nu ii ziceam nimic sa ii puna sau cv de genu ii punea singura apa la caine ii punea de mancare, si i s-a facut drag, si mai ales ca, cainele seara mergea langa ea in pat si asa a acceptat-ohappy...deci sfatul meu este sa vb cu ei si sa le zici ca multi au caini la bloc si ca nu are nimic si ca te descurci sungura cu el, si ii faci si o demostratie!happyMult mult succes!:*

| andreiandries a răspuns:

In aceasta seara arata le parintilor cata grija poti avea de un caine.le mai poti spune ca esti atat de responsabila cu un caine in cat prietena ta a avut incredere sa ti l lase peste noapte.arata le parintilor tai cat de dragalas si frumos e un caine.si eu am un bichon si de fiecare data cand sunt suparata el fuge si latra pentru a ma inveseli.succes!