| DiannaDi a întrebat:

FUNDITA! cum imi pot convinge parintii sa imi ia un caine? bichon?sad

Răspuns Câştigător
| Sara2 a răspuns:

Cumparal direct, si cand te va vedea cu el in casa, doar no sa il dea afara...il vei pastrahappy si le demonstrezi ca ai grija de el si gata

13 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Spune-le ca vei avea tu grija de el, doar va fi cainele tau, tu il vei ingriji, hrani, curata, plimba si toate celelalte.

| miauu a răspuns:

Poi dovedestele ca esti o fata responsabila
winking

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Incearca sa te comporti frumos cu ei. Apucate sa strangi ceva banuti pentru catelus si aratele ca iti doresti cu adevarat un catelus.
Fa ce iti zic ei si atunci si ei o sa faca ce le zici tuhappy

| MihAelA_1847 a răspuns:

Spune-le ca tu vei avea grija de el, tu il vei hranii si altele. Poarta-te frumos cu ei, daca ai banii deja pusi deoparte il poti cumpara, dar daca banii sunt la ei incearca pe cat posibil sa ii convingi cum stii tu mai bine.Mult noroc!

| Șttefania a răspuns:

Frateee chiar nu inteleg
Toti vreti caini bichonii
de ceeeeee?
sunt frumosi? sunt de acord
dar pe criza asta mai cheltuiti o gramada de bani
si ce daca va duceti pe strada si luati unul? mai salvezi si tu o viata
ce ei nu sunt tot caini? nu sunt haiosi, frum inteligenti si alte?
ha?
ei ce au?
eu chiar acum mas duce sa imi iau dar nu ma lasa parintii :d
ma rogg
imi pare rau ca nu te'am ajutat dar nu am nici o idee

| Sara2 a răspuns:

Ms pentru fundita, pupic :* l-ai cumparat deja?

| Babushka a răspuns:

In primul rand te-ai gandit daca vrei asta cu adevarat? Te-ai gandit daca poti sa ii oferi to ce trebuie nu ma refer neaparat financiar si mai degraba atentie? Poate ca de fel esti mai iresponsabila parintii te cunosc probabil destul de bine si cred ca nu poti avea grija. Gandeste-te bine la asta si eu vreau un caine ma lasa parintii doar ca sunt in dubii de cum o sa imi petrec eu timpul.Incearca sa-ti faci un program cand l-ai scoate afara explica-le ca o sa ai gria de el fi cat mai crdibila sunt sigura ca atunci cand o sa ai catelul in casa se vor atasa toti de el si nu ti se va mai reprosa ceva. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz dar nu te pot ajuta...si eu imi rog in fiecare seara parintii sa spuna da. dar daca in continuare ii vei ruga poate o sa zica dawinking asta fac si eu... mult norocwinking kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rogai extrem de mult daca nu te lasa nici asa stiu un prietena care l-a spus parintilor ca, caesa este bantuita si ca el nu mai sta daca nu stau si ei cu el si atunci s-au hotarat sa ii ia caine :d euam avut noroc am spus doar odata ca vreau un bichon bologneze si dupa o luna am primit un bichon acum are 7 luni dar e mult de lucru cu ei noroc mult oricum

| naty696 a răspuns:

Off ...si eu incerc de mult timp sa ii conving sa imi ia un caine dar de fiecare dara primesc acelasi raspuns nu ai timp pentru el sau nu ai unde sa il tii desi eu vreau un yorkshire terrier caruia nu ii trebuie atata spatiu nu e mare deloc si se poate intretine usor dar vine alta replica nu avem destui bani ca sa iti luam caine si dupa 2 saptamani au bani dar din nou nu ai timp nu ai loc etc DE FIECARE DATA CATE O SCUZA :( :( eu ii rog de 5 ani in continuu in fiecare luna si mai ales pe perioada de vara cand am si mai mlt timp si chiar acum de 3 zile pe www.cateidevanzare.info am vazut caini yorkshire terrier la 8 milioane OFERTA si e doar 8 milioane cand altii sunt 15 si tot nu vor si putem sa facem rost de la cineva o cunostiinta care are caine si ii duce la imeprecheat si de fiecare data primeste cate un pui pe care il da dar nu vrea nici mama nici tata :( :( :( incearca si tu sa ii rogi cat mai mult sau sa le demonstrezi cumva sau sa le faci un cadou sau o scrisorica in care sa le scrii cat de mult iti doresti :D poate merge

| euinsami a răspuns:

Aseara mi am luat si eu un bichon frise:X:X...il ador.si parintii mei azi au aflatbig grin.eu sunt la liceu la 400km de casa si azi l-au dat web parintilor si au fost fascinati de el cu toate ca pana atunci nu erau de acord sa mi iauavand deja multe responsabilitati(spalat haine, facut mancare, curatenie, scoala etc)dar acum nu mai au ce facebig grin, ba mai mult, de abia asteapta sa l vada

| lary98 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Nu v-or sa-mi ia nici cum un caine(bichon) imi doresc foarte mult unul. Am incercat toate modalitatile sai conving dar to nu vor.VA ROG ajutati-ma!

| Nemeth_Andreea_1997 a răspuns:

Si eu mi.am dorit un caine foarte mult si am ajuns sa le cer la parinti un caine in fiecare zi ....le.am spus asta timp de 5 ani si jumatate si pana la urma mama mea a spus ca s.a saturat sa ii spun in fiecare zi ca vreau un caine... si asa mi-a luat un bichon maltese