| cosmy_7533 a întrebat:

Heii TPU!
Cum ii conving pe parintii sa imi cumprer un catelus?
FundAAAA!

Răspuns Câştigător
| NoCharachter a răspuns:

Pai:
1.trebuie sa fii harnic\harnica pentru a putea face curat f repede
2.trebuie sa fii energic\energica ca in fiecare dimineata sa te scoli sa il plimbi
3.trebuie sa te gandesti unde ai sa-l tii
4.trebuie sa faci in asa fel incat atunci cand el este mic sa nu latre pentru ca sa nu deranjeze vecinii
5.trebuie sa stii ca daca are multa blanita in perioada de naparlire o sa ai multa blanita prin casa si va trebui sa speli mereu
6.vei fi nevoit sa ii schimbi apa mancarea f des
7.vei fi nevoi sa mergi cu el la veterinar minim 3 data pe luna
8.vei fi nevoit sa il dresezi cum ar fi:statul in 2 labute
cand il chemi sa vina
sa isi faca nevoile intr-un singur loc etc
9. daca este o rasa mai mare va trebui vaccinat ca sa nu turbeze
10.trebuie sa ii cumperi tot felul de accesorii (pentru cei care au bani isi permit accesorii mai scumpe)
daca iti iei un catel iti iei o responsabilitate in plus
Pt a-ti convinge parintii sa-ti cumpere un catelus trebuie sa respecti regulile de mai sus si nu uita priveste partea buna a luicrurilor