| anonim_4396 a întrebat:

Intr-un acvariu in care am un Betta splendens, trebuie neaparat sa pun apa decantata? sau pot pune si apa fiarta?

1 răspuns:
| Catalion a răspuns:

E de preferat sa pui apa decantata, pentru ca atunci cand fierbi apa tot oxigenul din ea se duce si e nasol, chiar daca se raceste cum trebuie. Daca pui apa care a fost fiarta, trebuie sa lasi poma de oxigen pornita cel mult 20 de minute si pe urma sa pui pestii. Daca pui apa decantata, poti sa pui pestii in acvariu imediat. Ai grija sa nu cada si clorul de pe fundul bidonului in acvariu.