| Kittyzzz a întrebat:

La 3 saptamani un catel isi face nevoile singur? Daca nu, cum il ajut sa faca?

5 răspunsuri:
| jamal000 a răspuns:

Fara indoiala si le face singur, nu ai cum sa il ajuti!

| ριтιкaa1998 a răspuns:

Buna! Si eu am achizitionat un bichon maltese in urma cu doi ani. La 3 saptamani isi face nevoile singur daca si stie unde! Cumpara-i covorase absorbande si lipeste-le in casa, in baie cel mai bine! Du-l acolo dupa 10-15 minute dupa ce a baut apa si spune-i ''fa pipi aici!'' si chesii de genul. O sa inteleaga pana la urma si se va educa singur ca acolo trebuie sa faca! Cu putina rabdare catelul tau se va educa in maxim 2 saptamani ca trebuie sa faca pipi pe covoras. Cand va mai creste pe la 7-8 luni, numai pune covorase absorbante! Si de cate ori face in casa cearta-l si spune-i ca nu trebuie sa faca in casa, astfel se va educa sa nu mai faca in casa si catelusul isi va face nevoile doar afara! Bafta mula :-)
Fundita?
O zi faina, pa, pa!

| SüßesHäschen a răspuns:

De cand se naste isi face treburile singur laughing nu trebuie sa il ajuti si cred ca nu avei cum sa il ajuti... nu trebuie sa iti bati tu capul cu asta

| vanessa63425789 a răspuns:

Ar trebui sa si le faca singur

| Papusika27 a răspuns:

Daca nu face singur, desi ar trebui sa faca... cu vata ameda ar trebui sa ii atingi burtica ( catelele ii ling pe burta )