| Byencutzz a întrebat:

La bichonii havanezi le cade asa rau parul?
eu la inceput vroiam bichon maltez dar la parinti le-a plkt mai mult cel havanez
deci sfaturi plssad?

5 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Mie imi plac mai mult Havanezlove struck
In rest nu stiu ce sa zic, nu am catel

| noktambul a răspuns:

Fa-i schimbari in alimentatie! Da-i sa manance 1-2 oua crude pe saptamana, fac bine le blanita. Daca problema persista, du-l la un cabinet veterinar, sa nu aiba vreo problema dermatologica.

| glamour a răspuns:

Niciunui caine sanatos nu ar trebui sa ii cada foarte mult par. daca il perii zilnic nu trebuie sa iti faci probleme. exista si vitamine pentru blana, caderea parului poate fi determinata si de proasta calitate a hranei pe care o mananca, sau poate pur si simplu nu ii merge bine cu ce mananca. eu spun ca e cam mult 2 oua pe saptamana, 1 ou crud ajunge, am auzit ca si uleiul de peste face bine la piele si implicit si la blana. bafta.

| glamour a răspuns:

Oul se mai poate da si fiert tare, insa trebuie dat numai galbenusul.

| ladybug23 a răspuns:

Buna happy

in general, la bichoni nu cade parul. Eu am bichon maltese si in blanita, parul se face ca niste ghemotoace si nu cade, doar cand il dai cu peria. Inainte sa imi iau eu catel, mi-a zis doctorul veterinar ca la bichon maltez si la havanez nu cade.

Eu iti recomand rasa Bichon. sunt foarte deosebiti si devotati familiei love struck.

sper ca te-am ajutat >big grin